Népszerű bejegyzések

2015. május 15., péntek

Anyák napján



Anyák napján

Felöltöztem: tündérfátylat,
moha stólát, orgona
szoknyát kölcsönkértem,
hogy én legyek a legszebb
anyuka neked, kicsi tündérem.
Hintóba fogattam, az óvodáig
robogtam, ott vártál az ajtóban.
Mosolygós szemedhez húzódott
a kicsi szád, megfogtad
a kezem, meg is csókoltad,
a lábam is megmosnád.
Te levetkőztetsz: anya,
úgy vagy szép, ahogy vagy!
Én köszönöm, hogy nekem vagy.

2015. március 3., kedd

Fáj



Fáj

Hazakúsztam
sebzett szívvel
forgó, ziháló
hörgő vérrel
füstölve gubbasztok
s egy mondat éget egyre:
„ Nem szerettelek sohase”

A büszkeség most
nem elég
azt mondani
 partot se mos
 e pár hullám
mert elsodor az ár
s egyre húz
a mély, ahova
ólmos hangod
kimér.

Adok egy cét



Adok egy cét

Sose hagyj el, ringass el,
ha bántás jön ellenem kergesd el.
Ha bántás jön ellened, elkergetem,
ha könnyes a keszkenőd, elégetem.

Ha elnémulok a külvilágtól, adj egy cét,
ha elnémulsz a külvilágtól adok egy cét,
de sose engedd az egyet szét.

- nem engedem.

Adj erőt



Adj erőt

Ősz illatú avarban fetrengeni
Keserű könnyet büszkén visszanyelni
Sörbuborék aggyal dalt énekelni
Vicsorogva szádat sírva szétszedni
Letört ágba életet lehelni
Hetednapra békésen megpihenni
Nyolcadnapra zokogva felébredni
Bűntudattal szerelmedet kérdezni
Paplan alá bújni, nevedet feledni
Fagyott pocsolyát dühösen szétverni
Szeretkezni és nem érezni
Vakon bízva epét enni
Belenyugodva lélegezni
Kakukkfiókát begyedből etetni
Kitört foggal száraz kenyeret enni
Megfulladva halva születni
A pokolban is reménykedni

Az iskola az életre nevel



Az iskola az életre nevel

Farkasszemet nézünk.
Gyenge vagyok.Mosolya
láthatatlan kúszik,végünk.

Én vagyok a szépség.
a kultúra, mindenki
hite: van igazság!

Ő a civilizáció ivadéka.
Megölni jött, gyermek
 voltam, ö rajtam fölnőtt.

Megmérkőztünk, dühös lett.
Akármit tettem a visszájára
fordított: igazságtalanság.

Kiszúrja a szemem.
Mi maradt: fásultság.
Vérzem értetek.

A kultúra vége a civilizáció.
Demokrácia, szépségeseny
A kétarcú vadhajtás
mindig lesen.

Most, ki tanítja: a gyengébb jó,
Már ő is tapossa, hát feladlak:
igazságérzet.

- ha hagylak, veled
vérzem el.